Oturma İzni

Oturma İzni

Oturma İzni

Tamgüç Hukuk

𝔸𝕧𝕦𝕜𝕒𝕥 ℍ𝕒𝕜𝕒𝕟 𝕋𝕒𝕞𝕘𝕦𝕔


           ÇA͏L͏I͏ŞM͏A͏ A͏L͏A͏N͏L͏A͏R͏I͏M͏I͏Z͏

   Oturma İzni

Oturma izni almanın birçok nedeni mevcut ve bu nedenlere göre de yapmanız gereken prosedürler değişmektedir. Bunlardan bazıları; turistik amaçlı, tedavi amaçlı, öğrencilik, aile ikameti ve uzun dönem ikamet gibi birçok nedeni vardır.

Oturma izni alırken nelere dikkat etmeli kaç günlük oturma izni için nasıl başvuru yapılmalı? Bu soruların cevaplarını ofisimizde detaylı cevap bulabilirisiniz. Burada kısaca bahsedecek olursak belli bazı şartları sağlamadan Türkiye’de oturma izni almanız söz konusu değildir. Bunlardan bazıları sayacak olursak eğer uzun dönem oturma izni alabilmeniz için 5 yıldan beri Türkiye’de oturuyor olmanız gereklidir. Diğer ve çok önemli bir husus ise pasaporttur pasaportunuz olmadan Türkiye’de oturma izni alamazsınız. Geçerli bir sağlık sigortanızın olması, Türkiye’deki adresinizi detaylıca belirtmeniz gibi birçok prosedür bulunmaktadır. Ancak bunlar gözünüzü korkutmasın çünkü ofisimizin deneyimli ve tecrübeli kadrosu sizlere her zaman bu konularda danışmalık hizmeti sunmaktadır.

Türk vatandaşının bir başka ülkede oturma izni alması ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Yine bu konularda da ofisimiz sizlere danışmalık hizmeti sunmaktadır.

Etiketler: Etiket yok